راه کارهای افزایش سرعت تایپ

چند توصیه برای استفاده بهینه از زمان برای یادگیری مهارت تایپ و بهبود مستمر سرعت تایپ

1. سعی کنید هر روز تمرین کنید. تمرین روزانه و منظم اگرچه به مدت کم تاثیر بسیار بیشتری از تمرین های با فاصله زمانی زیاد و به مدت طولانی دارد. با تمرین منظم می توانید جای کلیدها را در ناخودآگاه خود ثبت نمایید. هر روز ساعت خاصی را به تمرین تایپ اختصاص دهید و جریمه ای برای عمل نکردن به برنامه خود در نظر بگیرید. کافیست یک ماه به طور منظم تمرین کنید تا نتیجه حیرت آور آن را مشاهده نمایید.

2. هیچگاه به صفحه کلید نگاه نکنید. حتی اگر در حال تایپ مقاله یا چت با دوستان خود هستید به صفحه کلید نگاه نکنید. در ابتدا سرعت تایپ شما بسیار پایین خواهد بود اما با گذشت مدت زمان اندکی سرعت شما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. مهمترین نکته در یادگیری تایپ ده انگشتی رسیدن به این باور ذهنی است که سرعت تایپ ده انگشتی شما بیشتر از تایپ معمولی است. برای رسیدن به این باور ذهنی کافیست به مهارت خود اعتماد کرده و همیشه بدون نگاه کردن به صفحه کلید تایپ نمایید.

3. برای فشردن کلیدها فکر نکنید. باید جای کلیدها در ناخودآگاه شما باشد تا به سرعت بالا دست پیدا کنید. کافیست برای مدتی به فشردن کلیدها عادت کنید تا بدون فکر کردن بتوانید آنها را پیدا نمایید. برای تقویت این مهارت کافیست بدون فکر کردن کلیدها را فشار دهید. خواهید دید ناخودآگاه شما بسیار دقیق تر و سریعتر از فکر شما عمل می کند.

4. برای خودتان مسابقه طراحی کنید. خود را به چالش بکشید تا بیشتر درگیر تایپ شوید. مثلا می توانید هر روز قبل از شروع تمرین سرعت خاصی را بعنوان هدف در نظر بگیرید و تا رسیدن به آن هدف دست از تایپ کردن برندارید. اما این را مدنظر داشته باشید که اهداف شما باید متناسب با توانایی شما باشد. اهداف بلند پروازانه شما را از تلاش باز خواهد داشت.

Please follow and like us:

5 thoughts on “راه کارهای افزایش سرعت تایپ

 1. ملیحه اسکندری

  با سلام
  اول اینکه از وب سایت عالیتون تشکر می کنم. من خیلی وقته دلم میخواد تایپ یاد بگیرم اما نمیدونستم از کجا شروع کنم. ممنونم که کمک می کنید. امیدوارم لیاقت خوبی های شما رو داشته باشیم و به هر چی که آرزو دارید برسید. ماهم حمایت مالی می کنیم.

  Reply
 2. امیرحسین امیری

  بسیار عالی همانا اعتماد بنفس قدرت انسان را چندین و چند برابر میکند

  Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *